آیین وحدت آفرین نماز جمعه گله دار باحضور مردم خداجوی منطقه به امامت حضرت حجه الاسلام والمسلمین شیخ عبدالحسین قاسمیان،امام جمعه موقت گله دار،در مسجد جامع المهدی (عج)اقامه شد. وی در خطبه اول ضمن سفارش به تقوای الهى گفت خداوند در آیات مختلف سوره های قرآن کریم به اهمیت شب قدر اشاره کرده است و طبق آیات شب قدر شب رحمت و متفاوت از سایر شب هاست و به دلیل اهمیتی که خداوند به این شب داده است باید برای ما نیز بسیار مهم است. لذا ما باید طبق حدیث نبی مکرم اسلام این سه شب را احیا بگیریم و به آن توجه داشته باشیم.

خطیب جمعه موقت گله دار در بخش دیگری از خطبه اول درباره سیره و روش حضرت امیرالمومنین(ع) گفت حضرت آنقدر خودکامگی و استبداد را از خود دور کرده است که آدمی با دقت در آن مطالب ایشان حیرت می کند و امیرالمومنین در خطبه های خود مردم را از تمجید کردنش باز می دارد. می دانیم علی موحدی است که خودش با رسول اکرم بت ها را از خانه کعبه بیرون انداخته است و او اولین کسی است به دین اسلام گرویده است و با دقت در کلام ایشان می بینیم که ایشان مافوق زمان است و دلیل آن داشتن علم و عصمت الهی می باشد. ما باید از امیرالمومنین درس بگیریم که هنگام شهادت می فرمایند فزت و رب الکعبه یعنی به خدای کعبه رستگار شدم. لذا ما باید به داشتن وجود امیرالمومنین افتخار کنیم.

امام جمعه موقت گله دار در خطبه دوم ضمن سفارش مجدد به تقوای الهی و پرهیزکاری و اشاره پیرامون سالروز آزادسازی خرمشهر توضیحاتی به نمازگزاران ارائه داد.

امام جمعه موقت گله دار ادامه داد ما بسیار درباره مظلومیت امام علی شنیده ایم در حالی که او همان مرد شجاعی است که در جنگ ها جانانه می جنگید. و امام علی در نهج البلاغه به مردان جنگی توصیه هایی دارد که خود نشان از بینش و علم الهی حضرت است.

وی خاطر نشان ساخت ما نیز باید مانند نیروهای نظامی و سپاه عزیز در این بازه زمانی حالت آماده باش به خودمان بگیریم و فلسفه سپاه همان رعبی است که در دل کفار می اندازد.

وی ادامه داد امام صادق می فرماید وقتی قائم ما ظهور کند با افرادی جاهل تر از زمان پیامبر مقابله می کند به این دلیل که آنان با تفسیر اشتباه قرآن به جنگ امام خواهند رفت. و امام علی در بسیاری در موارد به دلیل نوپایی حکومت اسلامی با رافت اسلامی از خیلی افراد در می گذشتند اما امام زمان با منافقین و کفار به شدت برخورد خواهند کرد.

حجه الاسلام قاسمیان در پایان خطبه دوم گفت همانطور که ما پس از آزادسازی خرمشهر وارد حالت تهاجمی شدیم امروز نیز ما هر روز قوی تر می شویم و هر روز با دشمنان بیشتری روبرو می شویم و همانطور که رهبری فرمودند نظام کفر در حال زوال و نابودی است. و از همه نمازگزاران خواست که در راهپیمایی روز جهانی قدس و اعتکاف روزهای آخر ماه مبارک رمضان شرکت کنند.

خبرنگار: اسداله برومند

این خبر را به اشتراک بگذارید :